Kara Kuvvetleri komutanı Suriye sınırında

  • Ana Sayfa
  • Kara Kuvvetleri komutanı Suriye sınırında
Kara Kuvvetleri komutanı Suriye sınırında
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu Suriye sınırındaki birlikleri inceleyecekAbone ol

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Suriye sınırındaki Şanlıurfa'ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Beraberinde 2. Ordu ve 7. Kolordu Komutanı ile kente gelen ve Suriye sınırındaki birlikleri ziyaret edecek olan Orgener mekke gezisi al Kıvrıkoğlu, "Ziyaretimizin özel bir nedeni yok, sınır birliklerimizi denetliyoruz" dedi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Alaedtin Örsal ile birlikte öğle saatlerinde askeri bir helikopter ile Şanlıurfa'ya geldi. 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda bulunan helikopter pistine inen Orgeneral Kıvrıkoğlu ile beraberindekileri Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakçı, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ve askeri yetkililer karşıladı.

Orgeneral Kıvrıkoğlu, Tugay Komutanlığı'na yaptığı kısa ziyaretin ardından Şanlıurfa Valiliği'ne geldi. Geniş güvenlik önlemi alınan ziyaret öncesi, valilik çevresindeki binaların çatılarına da keskin nişancılar yerleştirildi. Valiliğe gelen Kıvrıkoğlu, polis mangasını selamlayıp şeref defterini imzaladıktan sonra beraberindeki kuvvet komutanları ile Vali Celalettin Güvenç'in makamında yaklaşık yarım saat basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.Kategori : GÜNCEL