Yerde 15 Cumhuriyet altını görünce

  • Ana Sayfa
  • Yerde 15 Cumhuriyet altını görünce
Yerde 15 Cumhuriyet altını görünce
Turhal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde temizlik işçisi olarak çalışan Şakir Ertürk, bulduğu altınları sahibine verdi.Abone ol

Tokat'ın Turhal ilçesinde bir temizlik işçisi, yerleri süpürürken bulduğu 15 adet Cumhuriyet altınını sahibine tesl Sohbet im etti.

Yaşlı bir çiftin temizlik yaptığı bölgede altınlarını kaybettiği söylemesi üzerinde çalışmalarını titiz bir şekilde sürdüren Ertürk, kısa sürede bir naylon poşet içerisinde 15 adet Cumhuriyet altının bulan Ertürk, durumu çavuşuna bildirdi. Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen'in talimatlarıyla kısa sürede altınların sahiplerine ulaşılırken, Yayla ve Abbas Keskin çifti sevinç yaşadı.

Bir süredir biriktirdikleri altınlarını kaybettikten sonra ümitsizliğe kapılsalar da insanlığın ölmediğini görmekten mutlu olduklarını ifade eden yaşlı çift, temizlik işçisine teşekkür etti.
Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen ise, asgari ücretle görev yapan bir işçinin örnek davranışının kendilerini gururlandırdığını ve mutlu ettiğini kaydetti.Kategori : GÜNCEL