Michale Jackson'ı doktoru öldürdü!

  • Ana Sayfa
  • Michale Jackson'ı doktoru öldürdü!
Michale Jackson'ı doktoru öldürdü!
Pop müziğin kralı Michael Jackson'ın ölümünde doktoru suçlu bulundu.Abone ol

'Popun Kralı' olarak anılan Michael Jackson'ın ölümü, dünyanın her yerindeki hayranlarını yasa boğmuş, sanatçı adına birçok etkinlik düzenlenmişti. Michael Jackson'un ölümünün ardından açılan davada karar verildi.

Michael Jackson, 25 Haziran 2009 tari missouri seo hinde hayatını kaybetmişti. Kral'ın ölümünün ana nedeninin 'ölümcül dozdaki ilaçlar' olduğu anlaşıldı. Doktor Conrad Murray'in avukatları Michael Jackson'ın ölümcül dozdaki ilaçları kendisinin aldığını öne sürerken savcılar doktoru tedbirsiz olmakla suçladı.

'HAPI KENDİ ALDI' İDDİASI YETMEDİ

Kral'a, minimal dozda cerrahide kullanılan yatıştırıcı bir ilaç olan Propofol verdiğini kabul edilen Murray'in avukatları, Jackson'un bir avuç hapı kendisinin aldığını öne sürdü. Bu iddiaya rağmen doktor Conrad, ev ortamında yeterli ekipman yokken tedaviye kalkışmak, ilk yardım ekibini geciktirmek, sanatçıya Propofol verdiğini saklamak suçlarından suçlu bulundu.

4 YIL HAPİS İSTEMİ

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Murray'in 4 yıl hapse mahkum edilmesi ve doktorluk lisansının iptal edilmesi bekleniyor. Los Angeles Adli Tıp Kurumu, yapılan otopside Jackson'ın kanında propofolün yanı sıra lorazepam, midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğunu açıklamıştı.Kategori : DÜNYA