Şahin'den bayrak diken babaya övgü

  • Ana Sayfa
  • Şahin'den bayrak diken babaya övgü
Şahin'den bayrak diken babaya övgü
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terör örgütü PKK'yı 'kan döken şebeke' olarak tanımladı. Şahin ayrıca Kürt sorununa dikkat çekti.Abone ol

Bakan Şahin, bölücülerin gözünde barış ve demokrasinin öldürme ve zulüm ile eşdeğer olduğunu savundu. Kürt insanının hiçbir zaman bölücü olmadığını söyleyen Şahin, PKK'yı topa tuttu.

Ak Parti'nin kendine oy vermiş veya vermemiş herkesin sorumluluğunu üzerinde hisseden bir parti olduğunu ifade eden Şahin şöyle konuştu: “Bir tarafta bu ülkede milletin birliğini, bölünmezliğini, misak-ı milliyi kabul eden siyasi partiler, bir tarafta da ülkenin özgürlüklerinden, demokrasisinden, hukukundan yararlanarak, bu ülkeyi varlığı ile birliği ile sıkıntılı hale getirmek isteyen siyasi partiler de vardır. Bu partiler toplum tarafından benimsenirler m tütsü i? Bana göre mümkün değil, 200 yıl geçse yine benimsenmez, o halde sıkıntı nedir? Sinek küçükse de mide bulandırıyor.”

KAN DÖKEN ŞEBEKE

Bakan Şahin ülkenin özgürlüklerinden yararlanarak, bu ülkenin bir bölümüne veya bir kesimine 'özgürlük' getirmek adına kan dökmek için oluşmuş bir şebekenin bulunduğunu da vurgulayarak, sözlerine şu ifadelerle devam etti: "O şebeke uzaklardan, sınır ötesinden sınır içerisine, dağlara, tenha yerlerden son zamanlarda şehir merkezlerine kadar toplumun farklı kesimlerine, üniversitelerine, bir kısım basın kurumlarının içerisine, ekonomik yapıya, sokağa inmek suretiyle, gündüz külahlı gece silahlılardan oluşan bir büyük yapıyı adeta ahtapotun kolları gibi bu devletin varlığına kastetmek için oluşturmuş durumdalar."

"KÜRT İNSANI BÖLÜCÜ DEĞİLDİR"

Silahlı Kuvvetler'in gerçekleştirdiği operasyonlarda etkisiz hale getirilen Sezer Arslan'ın evine babası Mehmet Arslan tarafından Türk Bayrağı asıldığını hatırlatan Bakan Şahin, “İşte Sezer Aslan'ın babası dedi ki 'hadi oradan, yeter atık düşün yakamızdan, pis yılanlar, zehirli yılanlar, keneler, düşün artık Kürt insanının da bölge insanının da yakasından. Ben söylemedim bunu... Ben Mehmet Arslan'ı gazetelerden öğrendim. Mehmet Arslan memleketini vatanını çocuğundan da daha çok sevdi ki vatanın bağımsızlığını sembolize eden bayrağı önce evine, sonra da hislerine hakim olamadı, oğlunun mezarının başına dikti. İşte gerçek Türk insanının, Kürt insanının mertliği, yiğitliği, inancı budur. Kürt insanı hiçbir zaman bölücü değildir, olmamıştır." şeklinde konuştu.

"BARIŞ-ÖLDÜRME, DEMOKRASİ-ZULÜM"

14 Ağustos günü Hakkari'ye gideceğini söyleyen Şahin, insanların gayri medeni bir şekilde yaşadıklarını belirterek, "Gecekondu şehri. Her tarafını toz, kirlilik götürüyor. Ama orada bir partinin belediyesi var. Halka bakıyorsun, masum. Nasıl olmuş? Sözüm ona demokrasi. Adı barış, soyadı demokrasi. Ne dedim bir zamanlar. Tersten okursanız ne olduğunu çok iyi anlarsınız. Formülünü söyledim. Barış dedikleri yerde öldürme, demokrasi dedikleri yerde zulüm. Böyle okursanız, meseleyi kavrarsınız." ifadelerini kullandı.

DİNSİZLİK PAYDASINDA BULUŞANLAR

Bakan Şahin ayrıca örgütün yapısının farklı ırklardan bir araya getirilerek ortak payda da buluşturulduklarını belirterek, “O ortak paydanın özellikleri de dinsizlik ve inançsızlık” dedi.Kategori : GÜNCEL