Bülent Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na cevap

  • Ana Sayfa
  • Bülent Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na cevap
Bülent Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na cevap
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.Abone ol

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın depremin yoğun üzüntüsü nedeniyle belli ölçülerde kutlandığını anımsattı ve CHP'nin bu karara yönelik tepkilerini eleştirdi. Ayrıca Arınç, Kılıçdaroğlu'nun kendi söylediği kutlamaları yapmadığına dikkat çekti.

CHP'nin eleştirileri üzerine konuşan Arınç, bu konuda merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit tarafından yayınlanmış iki tane genelge olduğunu hatırlattı. Arınç, 19 Ağustos’taki deprem felaketi sebebiyle 30 Ağustos Z mikro beton fiyat afer Bayramı ve 26 Ağustos Malazgirt Meydan Muharebesi’nin yıl dönümünün kutlamasız yapıldığını, ifade etti.

"BE HEY KILIÇDAROĞLU!.."

Bunu ilk kez kendilerinin düşünmediğini vurgulayan Arınç, şöyle konuştu: "Demek ki zamanı geldiğinde hükümetler, halkın hissiyatını dikkate alarak belli törenlerin dışındakilere müsaade etmemişler. Kılıçdaroğlu konuşmasında dedi ki; 'Bu cumhuriyettir, bunu Erciş'te de Van'da da kutlamalıyız. Be hey Kılıçdaroğlu, madem bunu söylüyorsun da kendin niye yapmadın? İstanbul'da Bağdat Caddesi'nde kutlayacağına Van'a gidip yapsaydın da senin samimiyetini bizzat görmüş olsaydık. Bursa'nın bir caddesinde yürümek yerine Erciş niye aklına gelmedi? Gideydin orada, yanında 3 kişi bulur muydun bilmiyorum ama en azından sözünü yerine getirmiş olurdun."

"KİM CUMHURİYET'E KARŞI ÇIKABİLİR"

Arınç, sözlerine şöyle devam etti: "En faziletli bir rejime, cumhurun kendi adına ülke yönetiminde söz sahibi olmasına hangi AK Partili karşı çıkabilir? Cumhuriyeti ilan eden başta büyük Atatürk olmak üzere, birinci Meclis'in, ikinci Meclis'in milletvekillerine ve Cumhuriyet'in tek sahibi olan aziz milletimize hangi AK Partili karşı çıkabilir?"

CUMHURBAŞKANI'NI YİNE CUMHUR SEÇECEK

İstismar ve demagojiyle Cumhuriyet kutlaması yapıldığını söyleyen Arınç, "Biz şunu söyleyelim; biz Cumhuriyet'in gerçek manasını ve mevhumunu biliyoruz. O yüzden Cumhurbaşkanı denen kişinin cumhur tarafından seçilmesine AK Parti karar verdi, millet karar verdi. İnşallah ömrümüz olursa şu kadar yıl sonra... Süresini söylemeyeyim şimdi, 'şu tarihte olacak' derler. Şu kadar zaman sonra bu millet sandığa gidecek ve inşallah gül gibi lale gibi sümbül gibi cumhurbaşkanlarını seçecek." şeklinde konuştu.Kategori : GÜNCEL