Namuslu filmi gerçek oldu

Namuslu filmi gerçek oldu
Şener Şen'in yıllar önce çevirdiği 'Namuslu' filmi Rize'de gerçek olduAbone ol

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi PTT Şube Müdürü Cengiz Sarı'nın, bıçakla yaralanarak kurumun 25 bin YTL'sinin gasp edildiği iddiasının gerçek dışı olduğu belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Çamlıhemşin İlçe PTT Şube Müdürü Cengiz Sarı (45), 8 Kasım'da şubeden çıktıktan sonra kendisini takip eden tanımadığı bir kişi tarafından kalçasından bıçaklandığını ve bankaya götürmek üzere yanında bulunan 25 bin YTL'ni turkeyana n gasp edildiğini bildirmişti. Hastanede tedavi altına alınan Sarı'nın verdiği bilgileri çelişkili bulan jandarmanın, soruşturmayı derinleştirmesi sırasında, gasp iddiasının gerçek olmadığını belirlediği ifade edildi.

Sarı'nın, kredi kartı borcu olduğu için saldırıya uğrayarak gasp edildiği planını yaptığı ileri sürüldü. Jandarmadaki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen Cengiz Sarı, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece ''yalan beyanda bulunmak ve zimmetine para geçirmek'' suçlarından tutuklandı.

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde 8 Kasım 2007 tarihinde PTT İlçe Müdürü Cengiz Sarı, kurumdan çıktıktan sonra kendisini takip eden bir kişi tarafından bıçakla yaralandığını ve bankaya götürmek için üzerinde bulunan 25 bin YTL'nin çalındığını iddia etmişti.

'Namuslu çıktı namussuz'

Ünlü oyuncu Şener Şen yıllar önce bir mutemedi canlandırdığı 'Namuslu' filminde yukarıdakine benzer bir konuyu işlemişti.

Filmde Şener Şen'in canlandırdığı mutemet Ali Rıza Bey, soyguncular tarafından gaspedilmiş, ancak başta arkadaşları ve müdürü kendisine inanmamışlardı. Ali Rıza Bey'in müdürü soygun olayının daha gerçekçi görünmesi için mutemedi bacağından yaralamıştı..

Soyulduğuna kimseyi inandıramayan Ali Rıza Bey iş arkadaşları ve çevresinden topladığı paralar ile kaçarken, gerçek soyguncular yakalanmıştı.
İşte burada müdürün söylediği "Meğer namusluymuş bizim namussuz" sözü Türk Sinema tarihi repliklerine kazınmıştı..Kategori : GÜNCEL