Şehidin ikizinden protesto

Şehidin ikizinden protesto
Dağlıca'da şehit olan askerin ikizinden Kültür Bakanı Günay'a protestoAbone ol

Hakkari Dağlıca'da şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal'ın ikiz kardeşi Celalettin Gürdal, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı protesto etti.

Şehit kardeşinin fotoğrafını taşıyan Gürdal, “Üzüntüm, kardeşimin şehit olması değil, sizlerin AK Parti olarak bizim kapımızı çalmamanız. Bütün insanlar gelip ziyaret ettiler ama siz gelmediniz” diye tepki gösterdi. Celalettin Gürdal, DTP milletvekillerini de kastederek, “Neden o 24 milletvekilini Meclis'ten atamıyorsunuz sayın bakanım” diye sordu. Bakan Günay ise, “Bu yargının karar verebileceği bir konu. Biz birbirimizin işine müdahale etmeyiz” yanıtını verdi.
Hakkari Dağlıca'daki hain saldırıda şehit düşen Afyonkara hair transplant turkey price best hisarlı Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal'ın ikiz kardeşi Celalettin Gürdal, Antalya'nın Kemer İlçesi'ne turizmcilerle toplantı yapmak için gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı, AK Parti İlçe Teşkilatı'nda protesto etti.

Şehit ağabeyi Celalettin Gürdal, Bakan Günay'ın AK Parti İlçe yöneticileriyle sohbet ettiği sırada yanına yaklaşıp elindeki şehit olan kardeşinin fotoğrafını göstererek, “21 Ekim'de ben Hakkari'de ikiz kardeşimi kaybettim. Fakat üzüntüm, kardeşimin şehit olması değil, sizlerin AK Parti olarak bizim kapımızı çalmamanız. Bütün insanlar gelip ziyaret ettiler ama AK Parti'den kimse gelmedi. Afyon ile Dinar'ın arası 2 saatlik yol. Neden sayın bakanım, hiçkimse gelip bize başsağlığı dilemedi. Selçuk'un geride 4 yaşında çocuğu ve eşi kaldı. Neden hala bu terör devam ediyor” diye bağırdı.

ÖZÜR DİLEDİ

Bunun üzerine Bakan Günay da “Eğer böyle birşey olduysa sizden çok özür dileriz. 1986'dan beri biz bu olayı yaşıyoruz” yanıtını verdi. Söze giren şehit kardeşi ise DTP milletvekillerini kastederek, “Niye Meclis'ten 24 milletvekilini atamıyorsunuz sayın bakanım” dedi. Bakan Günay ise “Bu yargının karar verebileceği bir konu. Yargının konusu ayrıdır, siyasetin konusu ayrıdır. Biz birbirimizin işine müdahale etmeyiz. Ben kardeşinizle ilgili acınızı paylaşıyorum. Afyonlu milletvekillerimiz ve Afyonlu bakanımız (Veysel Eroğlu) bu tür şehit cenazelerini özellikle takip ediyorlar. Bu tür bir eksiklik olduysa, ben sizden tekrar özür dilerim. Bunu gidermeye çalışırız. Veysel bey arkadaşımızın ben geldiğini biliyorum. Bakanımız geldi sizin yanınıza” diye konuştu.

ANKARA'YA DA GELECEĞİM

Celalettin Gürdal ise “Veysel bey bizim hemşehrimiz o tabii ki gelecek. Ben sizleri kastediyorum. Sizler neden gelmediniz? Ben Ankara'ya gelip bu konuyu sizlerle de görüşeceğim” karşılığını verdi.

ŞOV YAPMIYORUM

Daha sonra, konuşma esnasında Bakan Günay'ın aldığı şehit kardeşinin fotoğrafını geri isteyen Celalettin Gürdal, “Ben buraya şov yapmaya gelmedim. Sadece bir acımı size iletmeye geldim” diyerek ayrıldı.
Bakan Günay ise, şehit kardeşinin gösterdiği tepkiyle ilgili olarak, “Tabii ki ateş düştüğü yeri yakıyor. Bu tür durumları sağduyuyla karşılıyoruz. Neticede yaşanan son derece üzücü bir olay” dedi.

Kaynak : HÜRRİYETKategori : POLİTİKA